Patrycja i Tomasz [Kocierz w deszczu]

Sesja pełna deszczu

Plany

Kiedy planujemy sesje, niemal wszystkie są uwarunkowane pogodą. „Pojedziemy kiedy będzie ładna pogoda” słyszę w słuchawce. Czasami przekonuję, że pogoda to tylko dodatek, możemy obrócić sytuację na naszą korzyść – nastrój będzie niesamowity, ekspresja emocji, czułe kadry. Było i tak przy planowaniu poniższej sesji, czyli:

  • pogoda (jak to często bywa w maju/czerwcu) była mocno deszczowa
  • kilka terminów przenosiliśmy polując na dobrą pogodę
  • propozycja – wyjść poza utarte ramy – jedźmy kiedy będzie padać deszcz.

Realizacja

Zaczęła się telefoniczna burza mózgów, podpowiadam co zabrać (#1 termos z herbatą + koc), ustalamy miejsce, gdzie wykorzystamy aurę by nadać fotografiom mocy. No i ostatnia wskazówka: „Patrycja, po takiej sesji, być może trzeba będzie suknie spisać na straty…..”, na co usłyszałem mniej więcej: „Dla pięknej pamiątki jestem w stanie ją poświęcić”….🖤 Tak! Sztos sesja wisiała w powietrzu!

Jedziemy!

Pogoda nie zmieniła się – leje, mgła, zimno. Patrycja i Tomek „uzbrojeni” w termosy, koce, parasole i ciepłe ubrania 🖤 Mam pełne pole do działania i wyrażenia tego, co mi w głowie siedziało (się działo 😉 ). Pojechaliśmy najpierw do Teatru Stara Gorzelnia, i tam w bardzo ciekawym otoczeniu (z dachem nad głową) rozpoczęliśmy sesję. Klimatyczne, lekko mroczne zdjęcia, świetnie będą kontrastować z kolejnym miejscem, które było po drodze na Kocierz – herbatka nad stawem w strugach deszczu 🙃

Ale atmosfera!

Uwielbiam takie fotografie, zaangażowanie pary, troszkę niepokojące światło i tło – klimat wylewa się z monitora. Wszystko wyszło tak, jak zaplanowałem (suknia niestety, tak jak przewidywałem, nie „przeżyła”), Patrycja i Tomek byli zachwyceni, co było najważniejsze dla mnie.

Na koniec.

Często bywa, że pary pytają mnie gdzie robimy zdjęcia, chcą żeby otoczenie/tło było „ładne”. Pisałem na ten temat kiedyś na FB, że dla mnie najważniejsze jest by Was poznać – bo to tworzy mi już w głowie kadry, i pokazać najpierw Was, nie tło. To historia o Was. A otoczenie? ….jest wszędzie. W niniejszej sesji jest po prostu droga, deszcz – niby nic, ale czuć tutaj tyle emocji. Bliskość i uczucie między parą grają pierwsze skrzypce ✌️

Dodaj komentarz...

Twój email nie będzie nigdy opublikowany lub przekazany. Pola obowiązkowe są zaznaczone. *

Email:

admin@andrzejrudiak.pl

Telefon:

+48 663 424 053

Ponadczasowe i pełne emocji fotografie.

Zdjęcia ślubne i sesje.

Opowiem Waszą historię.